Technológie

CTS prúty a blanky

Pre veľa rybárov je ich CTS prút čarovná palička. Za touto mágiou je však veľa vedy a techniky. Blanky CTS sa vyrábajú z netkaného vlákna a v jadre sa nachdza špirála z uhlíkových vlákien. Tento typ konštrukcie je považovaný za najefektívnejší spôsob, ako zachovať stabilitu prierezu pri ohýbaní. Naproti tomu výlisky na báze tkaných textílií vykazujú veľké množstvo krimpovania vlákien, čo má za následok výrazne znížený potenciál zaťaženia. Všetky návrhy sú vytvorené počítačom a spätná väzba z jedného dizajnu sa používa na vylepšenie ďalšej. Okrem toho spoločnosť intenzívne investuje do svojich dizajnérskych a výrobných nástrojov s väčšou vlastnou výrobou strojov, aby sa uspokojili stále rastúci dopyt po silnejších, ľahších a rafinovanějších blankoch.

VEROCORE™ CARBON HELIX CORE

V jadre našich polotovarov je jedna uhlíková špirála, známa ako “CARBON HELIX". Tento typ konštrukcie je považovaný za najúčinnejší spôsob udržania stability pri priečnom reze počas ohýbania. VeroCore ™ minimalizuje prierezovú deformáciu počas ohýbania, čím zlepšuje výkon náhodu. Náš dizajn VeroCore ™ znamená, že blanky dosahujú skutočnú 100% uhlíkovú konštrukciu. Dosiahli sme optimálnu odozvu a agilitu použitím ľahkých a vysoko pevných vlastností, ktoré môže poskytnúť iba uhlík.

SUPERIOR HOOP STRENGTH

Keď sa blank prútu ohne a dostáva sa do záťaže, tlak môže spôsobiť to, čo sa nazýva "ovaling" (prierez blanku sa môže zmeniť z okrúhleho tvaru na mierne oválny tvar, ako je uvedené nižšie). Ak je pod tlakom minimálne deformovaný, znamená to, že blank má vysokú pevnosť prierezu. Polotovary CTS udržiavajú vysokú pevnosť prierezu aj vďaka ľahkej konštrukcii vďaka jadru uhlíkovej špirály. Všetky naše blanky z uhlíkovej špirály používajú 100% netkané vlákno. Netkané vlákno môže na rozdiel od tkaných textílií, ktoré vykazujú veľké množstvo zvlnenia vlákien, dosiahnuť 100% jeho ťahového a tlakového zaťaženia, čo má za následok výrazne znížený potenciál na naplnenie vlákien.

VARIABLE FIT LENGTH

Dĺžky spojov medzi jednotlivými sekciami v našich viacdielnych polotovaroch sa líšia podľa zaťaženia a to zaisťuje minimalizáciu bodov v záťaži.

MODULUS REPLACEMENT TECHNOLOGY

Tento nový typ konštrukcie nám umožňuje umiestniť úplne odlišné modulové materiály na každú časť blanku. Na rozdiel od tradičných viacmodulových systémov, ktoré spolu vytvárajú materiály rôznych modulových materiálov, je naša nová Modulus Replacement Technology celkom odlišná, pričom výroba produktu sa dostáva na novú úroveň.

TARGET ZERO FIBRE ALIGNMENT

Zaradenie vlákien pozdĺž dĺžky blanku je veľmi dôležité, pretože aj najmenšia odchylka v usporiadaní vlákien od osi zaťaženia znižuje jeho pevnosť. Všetky produkty CTS sú navrhnuté a vyrobené tak, aby zabezpečili, že všetky vlákna sú vyrovnané takmer dokonale.

TUBE ROLLING

CTS používa proces valcovania, ktorý zahŕňa umiestnenie materiálových vlákien okolo kruhovej formy alebo jej časti, ktorá sa vytvrdzuje a následne sa odstráni. Proces začína rezaním vzoriek známych ako "vlajky" z epoxidového predimpregnovaného uhlíka, skla alebo aramidového materiálu. Vlajky sa odborne valcujú okolo oceľovej alebo zliatinovej formy (tŕňa). Je životne dôležité dosiahnuť tesný zvitok, ktorý zabezpečí minimálne zachytenie vzduchu a optimálne vyrovnanie vlákien. Ďalej je časť tlakovo zabalená do plastovej fólie. Tento proces spája a vytláča akýkoľvek zostávajúci vzduch. Nakoniec sa časť tepelne vytvrdzuje, potom sa odstráni z jej tŕňa a ponechá dutú trubicu (blank).

Babylon prúty a blanky

PRECISION X

Babylon vyvinul exkluzívnu technológiu s využitím tkaného uhlíka pri 45 °, aby sa znížil jav krútenia v prúte, známy ako "krútiaci moment". Naša technológia Precision X45 vám umožní zlepšiť presnosť vašich hodov.

POWER X

Pre všetky druhy rybolovu, pre ktoré je potrebná energia, vyvinuli inžinieri firmy BABYLON techniku POWER X90, ktorá umožňuje zabaliť uhlíkový blank do dvoch vysoko modulových uhlíkových špirál s uhlom 90 °. Tieto ultra tenké vrstvy uhlíka drasticky zvyšujú výkon, čím mu dodávajú neporovnateľnú silu a pevnosť.

INLINE FIBER PLACEMENT

Podrobná štúdia výrobných procesov ukázala, že vyrovnanie uhlíkových vlákien sa zhoršuje s nárastom počtu vinutia okolo tŕňa. V snahe čeliť tomuto javu, ktorý sa objavil na prútoch iných výrobcov, naši inžinieri vyvinuli technológiu IFP, ktorá vznikla po mnohých mesiacoch výskumu, aby sa zrušila odchýlku vlákien vo fáze navíjania. Vlákno sa systematicky upravuje každých 7 stupňov a množstvo použitého materiálu sa optimalizuje. Výsledkom je blank ktorý je ľahší a citlivejší pri nahadzovaní.

NANO MATRIX

BABYLON pracuje v úzkej spolupráci s poprednými výrobcami uhlíka v oblasti technológií. Všetok karbónvý materiál BABYLON sa vyrába na základe veľmi komplikovanej matrice pozostávajúcej z uhlíkových nanotrubičiek, ktoré vďaka svojej komplexnej trojrozmernej štruktúre spevňujú tkanivá. Technológia NANO MATRIX umožňuje najmä používanie karbónu s veľmi nízkym podielom živice. To robí prút ešte ľahší a pri vysokom zaťažení ešte spoľahlivejší.

UHM

Blanky ktoré využívajú technológiu UHM, sú postavené predovšetkým z ultra vysokého modulu uhlíka, ktorý je na trhu dostupný . Použitie tohto vysoko kvalitného uhlíka si vyžaduje veľké zvládnutie procesu spracovania uhlíka a práve to inžinieri BABYLONu dokážu dokonalým spôsobom. Tyče vyrobené s technológiou UHM sú ľahšie, citlivejšie a majú oveľa väčšiu kapacitu na prenos vibrácií.

Snake Brand

Snake Brand guide views

Veríme, že prúty svetovej triedy si zaslúžia aj očká svetovej triedy.
Pred uvedením na trh sme analyzovali dostupné produkty a uznali, že je možné urobiť rad zlepšení. Vďaka vedomosti, že váha ovplyvňuje výkon aj tých najjemnejších prútov, sme vyvinuli koncepciu vodiacich očiek s rôznymi priemermi drôtov, aby dokonale zodpovedali požadovanej polohe na prúte. Tieto nové očká sme navrhli aj s nožičkami, ktoré boli radiálne zakončené a zúžené rovnako na oboch stranách. Tieto inovácie v dizajne pomáhajú znižovať vrstvu laku, čo znižuje hmotnosť, ktorá robí prút ľahší a citlivejší. Okrem týchto výhod každé z našich očiek sedí plocho a rovno, čo eliminuje nepresné osadenie pred viazaním. Naše očká majú zaoblené špičky nožičky, ktoré aj pri najväčšom ohybe prútu nepoškodzujú blank a niesu ostré ako konkurenčné výrobky. Naše návrhy sme predložili americkému patentovému úradu av roku 2005 nám bol udelený patent 6,851,216. Naše nové očká sú vyrobené z vysoko kvalitnej nehrdzavejúcej ocele a majú rovnakú výnimočnú kvalitu, ktorá spôsobuje, že Snake Brand je lídrom na trhu vo vývoji ľahkých hadových očiek.