O Ballay Rods

Ballay Rods

Moje začiatky boli o úprave a oprave prútov pre kamarátov. Neskôr po založení prívlačovej ligy prišli pre mňa nové výzvy a tak som v spolupráci s Jurajom Mrázikom začal stavať a upravovať prúty pre slovenskú prívlačovú špičku. Neskôr sa moja práca zapáčila aj muškárom a tak som pokračoval so stavbou prútov pre francúzku nymfu. Nakoľko som sám vášnivým muškárom portfólio muškárskych prútov sa rozšírilo a pokrylo celé spectrum techník. Vrcholom bolo absolvovanie školy stavby štiepaných bambusových prútov v Karlových Varoch pod vedením Phillippa Sichera a Jaroslava Vecka. Bol to neuveriteľný zážitok, ktorý posunul moje majstrovstvo zas o kus ďalej. A dnes je to už viac ako 10 rokov, čo sa zaoberám stavbou zákazkových prútov. Počas mojej práce mi prešlo cez ruky množstvo blankov rôznych značiek. Za tú dobu som však dospel k názoru, že pokiaľ si chce niekto dať postaviť prút na mieru, chce s ním stráviť značnú časť svojho života pri vode a tak som stavil na spoluprácu s top značkami pre danú skupinu rybárov. V muškárení úzko spolupracujem s novozélandskou značkou CTS, ktorá dodáva jedny z najkvalitješích blankov v neprebernom množstve prevedení podľa požiadaviek zákazníka. Dopĺňam to očkami od amerických Snake Brand a podporu pre korok mi robí portugalský Cork4us.

Pre kaprárov som nadviazal spoluprácu s renomovanou značkou Harrison advanced rods a z ich blankov staviam nie len vysoko kvalitné ale aj esteticky dokonalé prúty, ktoré Vám zdolajú práve toho Vášho kapra.

Na konci chcem poďakovať všetkym mojim zákazníkom, že vkladajú do mňa dôveru pri stavbe svojich vysnených prútov a umožňujú mi zlepšovať sa každým postaveným prútom.

Kontakt


Jan Ballay